Płukanie ust olejem

Być może słyszeliście o trendzie zwanym "Oil Pulling". Koncepcja ta istnieje już od jakiegoś czasu - och, powiedzmy, ostatnie 1000 lat, ale ostatnio została ożywiona i stała się wirusowa. "Oil Pulling" oznacza płukanie jamy ustnej olejem kokosowym lub podobnym olejem tłoczonym na zimno przez około 20 minut dziennie. Różne badania dotyczące oil pulling stwierdzają, że różne oleje mogą mieć wiele pozytywnych rezultatów, w tym bielsze zęby, świeższy oddech, a także zapewniają szereg innych korzyści zdrowotnych, od utraty wagi do detoksykacji i usuwania zanieczyszczeń w organizmie. Dzisiaj skoncentrujemy się na oleju kokosowym.

Plusy: Olej kokosowy jest znany z badań naukowych, które wykazują właściwości antybakteryjne i przeciwdrobnoustrojowe, co oznacza, że może pomóc w zwalczaniu zarazków i bakterii. Olej kokosowy jest w przystępnej cenie w porównaniu do wielu innych trendów i produktów związanych ze zdrowiem i urodą. Jest to naturalny produkt roślinny, bez chemikaliów i konserwantów. Ponadto, olej kokosowy ma niezliczoną ilość innych zastosowań: jako naturalny środek nawilżający do ciała lub głęboka odżywka do włosów, zastępuje olej roślinny w gotowaniu i pieczeniu dla zdrowszej alternatywy, wzmacnia zielone smoothie lub po prostu zastępuje masło na toście.

Minusy: 20 minut może być bardzo długim czasem, aby wymieszać coś w ustach. Dla tych z nas, którzy mają trudny czas, aby znaleźć kilka minut, aby szczotkować i nitkować prawidłowo, to może nie być realistyczne oczekiwanie. Ponadto, olej kokosowy smakuje jak, no cóż, kokos. Jeśli nie lubisz tego smaku, ten produkt może nie być dla Ciebie.

Nasza opinia: Pull away! Oczywiście jest to pod warunkiem, że rutyna ciągnięcia oleju nie zastępuje nitkowania i szczotkowania zębów przez 2 minuty, dwa razy dziennie. Tarcie powstające podczas szczotkowania, a zwłaszcza nitkowania, to niezbędne kroki, które pomagają usunąć bakterie i płytkę nazębną z powierzchni zębów. Najważniejszą częścią higieny jamy ustnej opieki domowej jest utrzymanie się z rutyny. Jeśli próbowałeś oil pulling lub uczyniłeś go częścią swojej codziennej rutyny, z przyjemnością powiemy Ci, co o nim myślisz.

Wypełnienia amalgamatowe i rtęć

Amalgamat jest najczęściej określany jako "metalowe" lub "srebrne" wypełnienia. Na początku marca 2014 roku został złożony pozew przeciwko FDA, kwestionujący stanowisko agencji w sprawie bezpieczeństwa rtęci elementarnej. Będziemy śledzić postępy tego pozwu, jak również związane z nim orzeczenia i ustalenia, i będziemy informować Państwa na bieżąco o najważniejszych informacjach.

Do wypełnień i uzupełnień stomatologicznych nie stosujemy materiału amalgamatowego. Zamiast tego, we wszystkich naszych placówkach do wypełnień i uzupełnień stosujemy materiał z żywicy kompozytowej. Dokonaliśmy tego wyboru, ponieważ uważamy, że materiał kompozytowy, znany również jako "białe" lub "kolorowe" wypełnienia, jest skuteczną opcją leczenia dla naszych pacjentów. Materiał kompozytowy ma również bardziej naturalny wygląd niż amalgamat. Dokonaliśmy tego wyboru również dlatego, że chociaż postępujemy zgodnie z wytycznymi organów regulacyjnych, takich jak FDA, zawsze dokładamy wszelkich starań, aby upewnić się, że wszyscy nasi pacjenci czują się komfortowo z naszymi praktykami klinicznymi.

Wymiana wypełnień i regularne kontrole: 1st Family Dental zaleca tylko wymianę wypełnień każdego rodzaju, gdy istnieje problem, taki jak zużycie, próchnica, ból, pękanie lub łamanie zęba lub wypełnienia. Jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych problemów, zalecamy jak najszybszą wizytę u stomatologa w celu wykonania badania. Drobne pęknięcia i zużycie wypełnień można często wykryć podczas regularnych badań i prześwietleń w ramach przeglądu stomatologicznego. Zalecamy wykonywanie przeglądów stomatologicznych co 6 miesięcy. Jeśli dentysta zauważy jakiekolwiek problemy z istniejącymi wypełnieniami, omówi z Tobą swoje spostrzeżenia i przedstawi możliwości leczenia.

Fluorki

Fluorki to kolejny gorący temat w wiadomościach. W Internecie pojawiają się twierdzenia i obawy dotyczące fluorku i potencjalnego bezpieczeństwa lub związanych z nim problemów zdrowotnych, w tym niektórych rodzajów raka, autyzmu i zaburzeń uwagi. W niektórych przypadkach badania nie wykazały wyraźnej korelacji pomiędzy fluorem a tymi problemami zdrowotnymi, a w innych powiązania zostały dokonane, zazwyczaj na poziomach, o których już wiadomo, że są toksyczne.

Co zalecamy: Zalecamy nadzorowane stosowanie pasty do zębów z fluorem u dzieci w wieku 2 lat i starszych oraz u dorosłych pacjentów, na bezpiecznych i zalecanych poziomach. Fluorowanie zębów u dzieci jest standardową praktyką stosowaną przez dentystów podczas regularnych wizyt kontrolnych. Jednakże, nasi lekarze i personel z przyjemnością pomijają leczenie fluorem na życzenie rodzica lub opiekuna.

Domowe sposoby dbania o zdrowie jamy ustnej, które obejmują nitkowanie i szczotkowanie zębów przez dwie minuty, dwa razy dziennie, w połączeniu z regularnym profesjonalnym czyszczeniem zębów, są najlepszym sposobem zapobiegania ubytkom zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Istnieje coraz więcej opcji naturalnych past do zębów bez fluoru. Niezależnie od wybranego rodzaju pasty, dzieci powinny być zawsze pod ścisłym nadzorem i należy stosować odpowiednią ilość pasty.

Warto przeczytać