Zdrowy uśmiech jest ważnym elementem zdrowego ciała. W naszym poprzednim poście, przedstawiliśmy, jak silne zęby i zdrowe dziąsła są budulcem pięknego uśmiechu. Badania wykazały nawet, że jakość i ilość uśmiechu danej osoby może przewidzieć ich przyszłe szczęście i sukcesy w związkach i karierze.

Wiemy, jak ważne jest, aby mieć zdrowy uśmiech, ale co o znaczeniu posiadania uśmiechu, który daje absolutną pewność siebie, aby chcieć pokazać go cały czas?

Lubimy pytać naszych nowych pacjentów nie tylko to, co przynosi je do biura, ale także, jak się czują o ich uśmiechu ogólnie. Wielu pacjentów są zadowoleni z tego, jak ich uśmiech wygląda. Inni wspomnieli o zmianach, które chcieliby dokonać, aby pomóc im czuć się bardziej pewni siebie o swoim uśmiechu. Oto kilka przykładów tego, co nasi pacjenci powiedzieli nam, a niektóre z opcji leczenia dostępnych, aby pomóc przekształcić swój uśmiech:

"Naprawdę chciałbym, aby moje zęby były proste".

Mając proste zęby i prawidłowo wyrównane szczęki wykracza daleko poza tylko wygląd i może mieć wpływ na ogólny stan zdrowia. Zobacz nasz ostatni post o tym, co nasi dentyści szukają podczas regularnych badań kontrolnych. Proste zęby są łatwiejsze do utrzymania w czystości i mogą zmniejszyć szanse na wystąpienie ubytków i chorób dziąseł dzięki odpowiedniej pielęgnacji domowej.

Prawidłowe ustawienie szczęki może również pomóc zmniejszyć częstość występowania zgrzytania zębami (bruksizm), a także innych związanych z tym problemów, takich jak TMJ i bóle głowy. Posiadanie prostych zębów może również wpłynąć na cały kształt twarzy. Aparaty językowe Incognito i Invisalign® to dwie opcje, które oferujemy w 1st Family Dental, aby wyprostować zęby skutecznie i dyskretnie. Aparaty językowe mocuje się do wewnętrznej (językowej) strony zębów i prostują zęby podobnie jak konwencjonalne aparaty ortodontyczne.

Invisalign prostuje Twój uśmiech poprzez serię niewidocznych, zdejmowanych i wygodnych nakładek, których noszenia praktycznie nikt nie jest w stanie rozpoznać. Aparaty Invisalign są wyjmowane do czyszczenia i zmiany na nowy zestaw, jak Twoje zęby poruszają się i prostują w czasie. Dodatkową zaletą jest to, że nakładki Invisalign mogą być również używane z systemami do wybielania zębów w domu i na noc.

Aby dowiedzieć się więcej o bardziej dyskretnych metod prostowania zębów, zadzwoń do najbliższego biura 1st Family Dental lub zarezerwuj wizytę online w dowolnym momencie na bezpłatną konsultację.

"Chciałbym, aby mój uśmiech był bardziej równy".

Zęby z odpryskami, lukami, krótkimi lub nierównymi długościami, lub przebarwieniami, których nie można skorygować za pomocą wybielania, mogą mieć duży wpływ na pewność siebie i to, jak ktoś czuje się ze swoim uśmiechem.

Licówki są jedną z opcji leczenia, które mogą całkowicie przekształcić swój uśmiech. Licówki są wykonane przez tworzenie wycisku zębów. Licówki są wytwarzane w laboratorium, aby dopasować je dokładnie do Twoich istniejących zębów. Następnie Twój dentysta przygotuje Twoje zęby za pomocą procesu wytrawiania i przyklei każdą licówkę do Twojego zęba, jedna po drugiej. W razie potrzeby dentysta dokona korekty, aby zapewnić równy zgryz. Wiele osób zna system Lumineers ®, który jest jednym z rodzajów licówek. Aby dowiedzieć się więcej o licówkach, umów się na bezpłatną konsultację z dowolnym lekarzem 1st Family Dental.

"Chciałbym, aby mój uśmiech był bielszy i jaśniejszy".

Wiele osób jest zadowolonych z blasku, jaki uzyskują dzięki szczotkowaniu zębów dwa razy dziennie pastą z fluorem, nitkowaniu raz dziennie i regularnemu czyszczeniu w gabinecie stomatologicznym. Jednakże, jeśli zdecydujesz, że chcesz wyjść poza regularną opiekę, aby Twój uśmiech wyglądał jaśniej, powinieneś zbadać wszystkie opcje.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie, jak również kontynuacja wybielania w domu może być bardzo widoczny i opłacalny sposób przekształcić swój uśmiech do jego najjaśniejszy. 1st Family Dental oferuje kilka opcji wybielania zębów, w tym ZOOM® i Venus White®. Każdy z systemów oferuje zarówno opcje leczenia w gabinecie jak i w domu. Możesz dowiedzieć się więcej o tym jak każdy z nich działa odwiedzając strony informacyjne, jak również rozmawiając z każdym lekarzem 1st Family Dental. Przed wybielaniem w gabinecie wymagana jest konsultacja w celu zapewnienia skuteczności. Konsultacja ta może być zazwyczaj przeprowadzona w tym samym czasie co zabieg wybielania. Podczas konsultacji lekarz sprawdzi stan zdrowia Twoich zębów i dziąseł oraz omówi z Tobą dostępne metody wybielania. Wybielanie w gabinecie trwa zazwyczaj około 1,5 godziny, co obejmuje czas na badanie i przygotowanie zębów do zabiegu.

Podczas leczenia, będzie można zobaczyć postępy, jak również czynnik WOW po leczeniu jest zakończona, a Twój uśmiech został przekształcony do jego najbielsze i najjaśniejsze!

Warto przeczytać