Przekłuwanie jamy ustnej jest popularną formą plastyki ciała, ale to, że jest popularne, nie oznacza, że jest bezpieczne. Kiedy pacjenci w The Yuma Dentist pytają o bezpieczeństwo przekłuwania jamy ustnej, upewniamy się, że są świadomi możliwych konsekwencji.

Po pierwsze, pacjenci powinni wiedzieć, że infekcja jest zawsze poważnym problemem w przypadku każdego kolczyka, ale ponieważ jama ustna jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii, kolczykowanie jamy ustnej jest szczególnie problematyczne. Kolczyk w jamie ustnej może również upośledzać zdolność żucia, połykania i mówienia.

Kolczyki w jamie ustnej mogą prowadzić do zwiększenia przepływu śliny i ewentualnie nadmiernego ślinienia się, czego moi pacjenci chcą uniknąć. Ważne jest również, aby wiedzieć, że wyszczerbienie lub pęknięcie zębów, uszkodzenie wypełnień dentystycznych i nadwrażliwość na metal to inne możliwe problemy.

Innym poważnym zagrożeniem związanym z kolczykowaniem, które powinno niepokoić ludzi, jest uszkodzenie nerwów. Wiele osób odczuwa tymczasowe odrętwienie po przekłuciu, ale u niektórych uszkodzenie jest poważne i odczucia nigdy nie wracają. Uszkodzenie nerwu może mieć również wpływ na ruchy twarzy i zmysł smaku.

Jeśli po przeczytaniu tych informacji nadal chcesz przekłuć język lub wargę, porozmawiaj z nami, aby podjąć jak najbezpieczniejszą decyzję dla zdrowia Twojej jamy ustnej.

Dentysta z Yuma, w Yuma AZ, może udzielić Ci porady w tych kwestiach. Nasze usługi obejmują stomatologię ogólną i estetyczną. Zaplanuj wizytę u nas już dziś.

Skontaktuj się z Yuma Family Dentist:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArticleID 3640

Warto przeczytać