Większość mężczyzn po osiągnięciu pewnego wieku boryka się z problemami z potencją. Różne okoliczności mogą wpływać na funkcje seksualne, ale na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwalają na wzmocnienie potencji.

1. Dieta

Dieta wzmacniająca potencję mężczyzn powinna składać się z produktów bogatych w witaminy, argininę, selen i cynk. Tłuszcze nasycone, cukry proste i sól należy jednak ograniczyć do minimum, ponieważ mogą powodować różne choroby prowadzące do zaburzeń erekcji. Zdrowa dieta bogata w witaminy i minerały jest niezbędna dla zachowania dobrego zdrowia, atrakcyjnego wyglądu i dobrego samopoczucia. Istnieją również specyficzne składniki odżywcze, które wyjątkowo korzystnie wpływają na męską potencję, zwiększając popęd seksualny i nasilając erekcję.

Jakie więc substancje i produkty powinny znaleźć się w diecie dla lepszej erekcji? Czas trwania erekcji uzależniony jest od wielu czynników, w tym poziomu testosteronu. Komponując dietę na potencję, warto włączyć do niej produkty sprzyjające produkcji tego hormonu, który ma znaczący wpływ na jakość erekcji. Osiąga się to na przykład dzięki cynkowi - kluczowemu pierwiastkowi w funkcjonowaniu męskiej prostaty. Cynk ma kilka ważnych zalet dla mężczyzn. Jest nawet niezbędny do syntezy testosteronu i produkcji nasienia. Cynk można znaleźć w produktach spożywczych, takich jak:

  • otręby,
  • orzechy,
  • chleb pełnoziarnisty,
  • owoce morza.

Równie ważny, jak cynk jest selen - silny przeciwutleniacz obecny w nasieniu. Komponując dietę na wysoką potencję, warto poszukać produktów bogatych w selen:

  • nasiona dyni,
  • ryba,
  • brązowy ryż,
  • chude mięso, np. drób.

Chcąc zapewnić prawidłową syntezę hormonów płciowych, pamiętaj o żywności bogatej w witaminę E, która dodatkowo pomaga utrzymać witalność, wytrzymałość i zdrowie u mężczyzn dzięki swoim właściwościom antyoksydacyjnym. Witamina E jest obecna w orzechach, migdałach, płatkach zbożowych i tłustych rybach.

2. Bądź aktywny

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę zdrowia i potencji są ćwiczenia sercowo-naczyniowe. Seks może przyspieszyć tętno, ale regularne ćwiczenia mogą poprawić sprawność seksualną, utrzymując serce w dobrej formie. Trzydzieści minut dziennie intensywnych ćwiczeń, takich jak bieganie i pływanie, może zdziałać cuda, aby zwiększyć libido.

3. Zmniejsz stres

Stres może wpływać na wszystkie obszary twojego zdrowia, w tym na libido. Stres zwiększa tętno (w zły sposób) i podnosi ciśnienie krwi. Oba są szkodliwe dla sprawności seksualnej. Stres psychiczny może również wpływać na osiągnięcie erekcji lub osiągnięcie orgazmu. Ćwiczenia to świetny sposób na zmniejszenie stresu i poprawę zdrowia. Rozmowa z partnerem o stresie również może cię uspokoić, jednocześnie wzmacniając związek. Stres może również wywoływać złe nawyki, takie jak palenie lub spożywanie alkoholu, co może zaszkodzić twojej sprawności seksualnej.

4. Porzuć złe nawyki

Palenie i spożywanie alkoholu, może również wpływać na sprawność seksualną. Chociaż badania sugerują, że odrobina czerwonego wina może poprawić krążenie, zbyt duża ilość alkoholu może mieć niekorzystne skutki. Stymulanty zwężają naczynia krwionośne i są powiązane z impotencją. Rzucenie palenia jest jednym z pierwszych kroków do poprawy potencji.

5. Zgłoś się do dentysty.

Badanie opublikowane w The Journal of Sexual Medicine wykazało związek między chorobą dziąseł a ryzykiem wystąpienia stanu zapalnego. Choroba dziąseł powoduje przewlekły stan zapalny, który, jak się uważa, uszkadza komórki śródbłonka, które obsługują naczynia krwionośne, w tym te w penisie.

Warto przeczytać