Nie jesteśmy pewni, kto to odkrył, ale wybielanie zębów węglem aktywnym jest wysoko na liście opcji dla DIY wybielania zębów. Niektórzy ludzie są zainteresowani węglem aktywnym jako naturalną opcją dla innych komercyjnych past wybielających zęby, które mogą zawierać chemikalia i/lub fluor. Inni ludzie mogą używać węgla aktywnego jako at-home, bardziej przystępna alternatywa dla profesjonalnego leczenia wybielania zębów.

Co to jest węgiel aktywowany?

Aktywny węgiel drzewny jest również znany jako węgiel aktywny. Jest on powszechnie spotykany w domowych apteczkach jako środek odkażający jelita, aby pomóc zmniejszyć skutki podejrzanych problemów, takich jak zatrucie pokarmowe, a czasami jest używany w szpitalach i izbach przyjęć. W rzeczywistości znajduje się on na liście podstawowych leków Światowej Organizacji Zdrowia. Węgiel aktywny w proszku jest zauważalnie czarny, ale jest bezwonny i bez smaku. Jest nietoksyczny, ale nie należy go wdychać. Węgiel aktywny można również powszechnie znaleźć w filtrach powietrza i wody. Jest niedrogi i można go łatwo kupić przez Internet.

Jak działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywowany NIE jest tą samą rzeczą, którą widzisz w swoim kominku lub ognisku, kiedy skończysz piec pianki marshmallows. Węgiel drzewny jest "aktywowany" za pomocą pary lub metod chemicznych w bardzo wysokiej temperaturze, w celu usunięcia lotnych związków i oddzielenia atomów. Kiedy atomy są oddzielone, pozostawiają miejsce na wciągnięcie innych substancji i związanie ich z węglem. To wiązanie pomaga zapobiegać wchłanianiu toksyn i innych rozpuszczalnych substancji do przewodu pokarmowego. Następnie, węgiel wraz z tym, co zebrał, jest eliminowany z organizmu przy następnej wizycie.

węgiel aktywny

Wybielanie zębów za pomocą aktywnego węgla drzewnego - przepis i proces

Przepis na stworzenie pasty do zębów z węglem aktywnym jest bardzo prosty - wystarczy opróżnić kapsułkę z węglem aktywnym na szczoteczkę do zębów, dodać odrobinę wody i wyszczotkować zęby. Po zakończeniu szczotkowania, bardzo dobrze wypłucz jamę ustną. Unikanie bałaganu związanego z węglem aktywnym nie jest jednak takie proste. Proszek jest bardzo drobny i nie należy go wdychać. Węgiel drzewny jest łatwy do wytarcia z nieporowatych powierzchni, ale łatwo plami plastik i fugi.

Rezultaty stosowania węgla aktywnego do wybielania zębów

Jessica, nasza dzielna blogerka, szczotkowała swoje zęby węglem aktywnym przez tydzień. Stwierdziła, że wyniki po tygodniu pokazały umiarkowaną poprawę i wybieliły jej zęby o około 1 odcień. Szczotkowanie z węglem aktywnym miał niezamierzony efekt powodując jej dość dużo podrażnienia dziąseł, a wynikające z wrażliwości zębów. Zawsze ważne jest, aby upewnić się, że Twoje zęby i dziąsła są ogólnie zdrowe. Białe zęby nie zawsze równają się zdrowej jamie ustnej. Jeśli masz uzupełnienia dentystyczne jak wypełnienia kompozytowe, korony lub mosty, to bardzo dobry pomysł, aby sprawdzić z dentystą, aby upewnić się, że nie będą one dotknięte przez DIY wybielania metod, jak wybielanie zębów z węglem aktywnym.

Niezamierzona, lecz zadziwiająca korzyść z zastosowania węgla aktywnego dla zdrowia jamy ustnej

Jessica poinformowała, że chociaż nie była przekonana do rezultatów wybielania zębów węglem drzewnym, to oczywiście nie oznacza to, że inni nie zauważą rezultatów, z których będą zadowoleni. Niezależnie od wyniku, był to doskonały sposób na potwierdzenie znaczenia nitkowania zębów. Węgiel drzewny działa poprzez wiązanie substancji, ale jeśli go nie spłuczesz, przykleja się do powierzchni i jest to świetny, wizualny sposób na pokazanie, że samo szczotkowanie nie jest w stanie usunąć płytki nazębnej i biofilmu ze wszystkich powierzchni zębów.

W naszych eksperymentach DIY, zdaliśmy sobie sprawę z kilku ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę rozważając użycie opcji wybielania zębów w domu.

Jak szybko spodziewasz się zobaczyć rezultaty? Większość metod typu "zrób to sam" wymaga minimum kilku dni, aby pokazać rezultaty, a także może wymagać dalszego stosowania metody, aby utrzymać rezultaty. Jeśli szukasz czegoś, co zadziała z dnia na dzień, możesz rozważyć komercyjny zabieg wybielania zębów jako opcję.

Jaki jest Twój obecny stan zdrowia jamy ustnej - kiedy ostatni raz miałeś profesjonalny przegląd dentystyczny i czyszczenie? To niesamowite, o ile czystszy, jaśniejszy i bielszy jest Twój uśmiech po polerowaniu - to dlatego, że pasta polerująca używana przez dentystów jest ścierna i doskonale radzi sobie z usuwaniem plam powierzchniowych, bez niezamierzonego kontaktu z wrażliwą tkanką dziąseł. Szybka wizyta u dentysty na regularnej kontroli może często przynieść rezultaty, których szukasz.

Jaki jest naturalny kolor Twoich zębów? Nie każdy ma naturalnie "białe" zęby. Niektórzy ludzie mają zęby w kolorze kości słoniowej, które naturalnie są nieco żółte. Zęby Jessiki są koloru kości słoniowej. Oznacza to, że może nie być realistyczne, aby oczekiwać tego jasnego, białego uśmiechu, który widzisz na zdjęciach, bez względu na metodę wybielania zębów.

Zobacz więcej na: http://aparatnazab.pl

Warto przeczytać